SS Yine LGBTİ+’ları Hedef Aldı

LGBTİ+’lara dönük saldırgan söylemleriyle bilinen İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, bir kez daha LGBTİ+’ları hedef alan açıklamalarda bulundu. Soylu, “Türkiye Muhtarlarla El Ele” toplantısında yaptığı konuşmada, “Yurt dışından LGBT derneklere yönelik ciddi bir fonlama var. Biz nasıl ayakta duruyoruz? Aile yapımız güçlü de onun için.” şeklinde ifadeler kullandı.

Soylu, LGBTİ+ derneklerinin ABD ve AB’den fon aldığını iddia ederken, “Mahallenizde hangi anne baba, LGBT’nin bu ülkede yayılması, gelişmesi için size başvuruyor? Bir anne baba ‘LGBT bu ülkede yayılsın? Bizim çocuklarımız bu işlerle daha çok ilgilensin.’ diye bir tek kişi size başvurdu mu? Peki bu sevda nereden çıkıyor? Avrupa’dan ve Amerika’dan. Nasıl çıkıyor? Çok basit. Yurt dışında dernekler, vakıflar var bizatihi büyükelçilikleri var… ” şeklinde ifadeler sarf etti.

Süleyman Soylu, daha önce de Boğaziçi Direnişi sırasında LGBTİ+’lara dönük nefret söylemlerinde bulunmuştu. Twitter tarafından, Soylu’nun iki tweetine nefret söylemi nedeniyle kısıtlama getirilerek uyarı notu eklenmişti.