Halil Falyalı Silahlı Saldırı Sonucu Öldürüldü

Sedat Peker ifşaatlarında Mehmet Ağar’la birlikte kokain ticaretinin de merkezinde yer aldığı belirtiler Halil Falyalı, Kuzey Kıbrıs’ın Girne kentinde evinin yakınlarında silahlı saldırıya uğradı. Saldırıda ağır yaralı olarak Dr. Burhan Nalbantoğlu Devlet Hastanesi’ne kaldırılan Falyalı, buradan sevk edildiği YDÜ hastanesinde öldü. Çete lideri Falyalı’nın korumalarının ise, hastanede haber takibi yapan basına saldırdığı belirtiliyor.

Gazeteci Erk Acarer, Falyalı cinayetine dair, sosyal medya hesabından, Falyalı’ya saldıranların MOBESE görüntülerinin yer aldığı iddia edilen bir paylaşım yaptı.

Falyalı, geçen Aralık ayında Turgut Katırcı isimli şahsın, çalıştığı kumarhaneden para çaldığı iddiasıyla, kumarhane çalışanları tarafından önce alıkonulması ardından da darp edilmesi ve zorla vekalet imzalatılması iddialarıyla ilgili başlatılan polis soruşturması kapsamında tutuklanmıştı. Şikayet geri çekilince Falyalı serbest bırakılmıştı.

Kuzey Kıbrıs’ta geniş bir kumarhane ve yasadışı bahisçilik ağını kontrol eden Falyalı’nın tutuklanmasının ardından Başbakan Ersan Saner’in içinde yer aldığı bir ‘kaset’ iddiası patlak vermişti. Saner, sosyal medyada dolaşıma giren videonun ardından kendisine komplo kurulduğunu öne sürerek istifa etmişti.