Ahmet Hakan’dan İktidara Övgüler: “Bunun adı geri adımsa… Ne şahane bir geri adımdır bu! “

İktidarın attığı her adımı övmesiyle bilinen, yer yer siyasetçileri, çoğu zaman gazetecileri hedef alan Ahmet Hakan, bu kez de Sezen Aksu’ya yönelik tehdit içeren sözlerine verilen toplumsal tepki sonucu geri adım atan iktidarın bu adımını bir başarı olarak göstermeye çalıştı. Ahmet Hakan, atılan geri adımı:

“Bunun adı geri adımsa… Ne şahane bir geri adımdır bu!  Bunun adı durumu açıklığa kavuşturmaksa… Ne güzel bir açıklığa kavuşturmadır bu! Bunun adı pişmanlıksa… Ne harika bir pişmanlıktır bu! Bunun adı bir tür özürse… Ne muhteşem bir özürdür bu!” diyerek iktidara yaranmak ve tüm gerçekleri çarpıtmak için yoğun çaba sarfettiğini bir kez daha göstermiş oldu.

‘Eyvah! Sezen her an yeniden sazan olabilir’ diyen Hakan, şu ifadeleri de kullandı:

“Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın geri adım atmasıyla… Sezen Aksu olayı yaşandı bitti saygılı ya da saygısızca. Şimdi benim korkum şu: Bir haftadır ‘Sezen’im… Aksu’m… Sen bizim her şeyimizsin… Sen Türkiye’sin…’ diye lügat paralayanlar…  ‘Sen zaten yetmez ama evetçinin tekiydin… Sazandın’ falan diye… Laf saydırmaya başlarlarsa… Eyvah ki eyvah!”