Antep Barosu ve TTB’den Şenyaşar Ailesine Ziyaret

Urfa’nın Suruç ilçesinde 24 Haziran 2018 Genel Seçim sürecinde AKP Milletvekili İbrahim Halil Yıldız’ın korumaları ve yakınlarının iş yeri ve hastane saldırıları sonucu eşini ve 2 oğlunu yitiren Emine Şenyaşar ile saldırıdan yaralı kurtulan oğlu Ferit Şenyaşar aylardır adalet talebiyle Urfa Adliyesi önünde nöbet tutuyor. Adalet Nöbeti’ne bugün Antep Barosu ve TTB destek ziyaretinde bulundu.

Antep Barosu İnsan Hakları Merkezi üyesi Bahri Oğuz, 10-17 Aralık İnsan Hakları Haftası etkinlikleri kapsamında aileyi ziyaret ettiklerini söyledi. Oğuz, ailenin adalet talebinin toplumun talebi olduğunu belirterek “Ailenin adalet mücadelesi Türkiye’de yaşatılan hak ihlallerinin en temel örneğidir. Bu adalet mücadelesinin herkes tarafından örnek alınması gerektiğini düşünüyoruz. Adaletin sağlanması için herkes Şenyaşar ailesine destek vermeli” şeklinde konuştu. 

TTB Merkez Konseyi Başkanı Şebnem Korur Fincancı ise, ailenin adalet mücadelesini yakında takip ettiğini belirterek, “Sizinle birlikteyiz. Adalet talebinizin görünür olmasını önemsiyoruz. Toplumsal bir adaletin sağlanması için görünür olması önemlidir. Hep yanınızda olduk ve olmaya devam edeceğiz. Birlikte adalet istiyoruz. Biz kazanacağız. Meslek örgütü olarak yaşadıklarını biliyoruz amacımız bir daha yaşanmaması” ifadelerini kullandı. 

Ferit Şenyaşar, Suruç Devlet Hastanesi’nde katliam yapıldığına dikkati çekerek “TTB üyesi hekimler olayın tanığıdır. Olaydan sonra hekimlerin yeri değiştirildi. İsteğimiz hekimlerin gördükleri ile ilgili ifade vermesi. Bu davanın açılması için büyük bir destek olacak” dedi. Anne Emine Şenyaşar, görüntü alan polislere tepki göstererek “Gidin katliam yapanların peşinden gidin. Bu nasıl devlet, bu mu adalet?” diye sordu. 

Kaynak: Mezopotamya Ajansı